Z aktualit

21.12.2018
JESENICKÁ 70 se v roce 2019 neuskuteční

Historie závodu

Počet návštěv

 

 

nordicmag.cz
bezky.net
sportmebavi.cz

AKTUALITY - JESENICKÁ 70  2016

 

 

18.3.2016

PODĚKOVÁNÍ NA ZÁVĚR


V letošním roce Jesenická 70 ukázala zcela opačnou tvář než vloni. Počasí nám nepřálo a to nejen nedostatkem sněhu, kdy jsme kvůli tomu museli přesunout start a cíl na Ovčárnu, ale hlavně při samotném závodu. O moc horší počasí už na Pradědu nebývá. A tak J70, i přesto, že byla zkrácena na 50 km a 30 km, byla nejtěžším laufem, který se letos v ČR jel.


Proto chceme poděkovat všem, kteří se závodu i přes tu nepřízeň přírody a všechny komplikace spojené s náhradní variantou zúčastnili. Gratulujeme vítězům a taky všem, kteří závod na obou tratích dokončili. Vždyť vyjet dvakrát za sebou na Praděd, do výšky 1492 m, to už chce velkou morálku a když se k tomu přidá fakt, že není vidět na 10 m, tak o to větší.


Děkujeme vám za podněty, které jste nám poslali, ať už do připomínek nebo přímo do emailu. Pochvaly patří zejména všem dobrovolným pořadatelům, které jste potkávali v centru závodu, na trati a občerstvovačkách. Bez nich a bez jejich přístupu by závod nemohl proběhnout. My jim všem za to moc děkujeme.


Na závěr nezbývá než konstatovat, že Jesenická 70 opravdu není jen jeden z řady laufů. I při zkrácené variantě je to pořád nejtěžší závod na světě. Za tímto tvrzením si budeme stát, dokud to kdokoliv ze závodníků nevyvrátí.


Ještě jednou děkujeme vám všem za účast, užijte si zbytek letošní lyžařské sezóny a příští rok snad na shledanou 12. 3. 2017 v Jeseníkách na J70.


 

17.3.2016

ČT - INFORMACE O J70

Unikly vám informace z ČT? Najdete je ze záznamu ve zprávách ČT24 (13.3.2016 8:00, 19. minuta pořadu) a v pořadu S ČT na vrchol (16.3.2016 14:05, 6:45 min. pořadu).

CT24  CTsport

 

13.3.2016

DOPORUČENÁ MÁZA

Fialový klistr SWIX 45 překrýt tuhým SWIX VR 45.

 

J70 V ČT24

Ti, kteří se nemohli zúčastnit letošního ročníku, se můžou podívat na zpravodajství ČT24 v cca 8:00 a 10:00 hodin.

 

AKTUALIZOVANÁ STARTOVNÍ LISTINA A ON-LINE VÝSLEDKY

Aktualizovanou startovku najdete nejen v seznamu přihlášených, ale i zde. Průběh závodu pak můžete sledovat v on-line výsledcích.

 

12.3.2016

DEFINITIVNÍ ROZHODNUTÍ - ZMĚNA NA TRATÍCH

Počasí definitivně nedovoluje jet na hřeben Jeseníků. Jedou se okruhy viz informace níže - schematické mapy zde:

uprava1  uprava2  uprava3

 

12.3.2016

PRAVDĚPODOBNÁ ZMĚNA NA TRATÍCH

Z 90% se zítra nepojede na hřeben Jeseníků. Vše rozhodneme ráno před startem. V případě, že se nepojede na hřeben, tak závodníci na trati 50 km pojedou 2x okruh 20 km a jeden okruh 10 km na úseku Ovčárna - Švýcárna a zpět do cíle (nepojedou potřetí na Praděd). Závodníci na trati 30 km pojedou okruh 20 km a okruh 10 km v úseku Ovčárna - Švýcárna a zpět do cíle (podruhé nepojedou na Praděd).

 

12.3.2016

CENY PRO VÍTĚZE

 Hlavní partner závodu:

 

CRAFT

 

připravil pro vítěze hodnotné ceny. Vítězové se mají na co těšit a o co bojovat. Budeme vyhlašovat první tři ve všech kategoriích na obou tratích.
Blíží se konec sezóny. Staré vybavení už pomalu dosluhuje? Potom je ideální čas na koupi nového! Dopřejte si to nejlepší ze země zaslíbené běžeckému lyžování – ze Švédska, dopřejte si Craft! Když se vydáte na trať nejtěžšího laufu v Česku, tak si zasloužíte tu nejvyšší kvalitu!
Inspiraci najdteš na http://www.craft.cz/microsites/xc

 

11.3.2016

TECHNICKÉ INFORMACE

Zbývají dva dny do startu 28. ročníku J70.

DOPRAVA NA OVČÁRNU

V 6:40 hodin budou na Hvězdě připraveny dva autobusy. Jeden "náš", jeden linkový. V linkovém autobusu se platí, aby to bylo spravedlivé, budeme vybírat 20 Kč také v našem autobusu. Připravte si, prosím, dvacetikorunu, ať to nezdržujeme. Lyže do našeho autobusu budete dávat do zavazadlového prostoru!! Ať se vás více vleze. Autobusy odjíždí nejpozději 7:00 hod.
Pak náš autobus sjede zpět na Hvězdu a nahoru bude odjíždět v 7:50 hodin. Linkový pojede v 8:00 hodin. Tyto časy zvažte, vzhledem k uzavření prezentace a startu závodu to může být pozdě.

PREZENTACE NA CHATĚ SABINKA

bude probíhat od 7:00 do 8:20 hodin. Pro ty co budou platit startovné při prezentaci - připravte si přesnou částku (drobné), ať prezentace probíhá plynule a rychle.

ÚSCHOVNA VĚCÍ

Ve startovním balíčku máte pytel na věci (i na menší batoh).V prostoru startu na Ovčárně bude připraven úložný prostor (garáž), kde vám věci v průběhu závodu uskladníme.

START ZÁVODU - POZOR ZMĚNA

Vzhledem k počtu účastníků bude jeden start v 8:40 hod. pro obě tratě. Do startovního prostoru se srovnejte podle své výkonnosti. Respektujte případné obsazení startovního místa lyžemi, které tam už leží. Takto probíhá start i na řadě vyhlášených závodů.

OBČERSTVOVACÍ STANICE

Na trati jsou dvě občerstvovavcí stanice. Švýcárna - 5 km resp. 13 km (pro obě tratě), 35 km, 43 km (pro 50 km). Ovčárna - 20 km (pro obě tratě) a 30 km (pro trať 50 km).

KONTROLA

Na trati budou tři kontroly průjezdu. Kdo těmito kontrolami neprojede, bude diskvalifikován!!

TRAŤ - POZOR

Může dojít ke změně trati! Vzhledem k vývoji počasí může dojít k tomu, že nebude možné jet na hlavní hřeben Jeseníků (vítr). O této skutečnosti a případné změně rozhodneme na poslední chvíli. Budete včas informováni. Nejpozději na prezentaci.

JÍDLO PO ZÁVODĚ

bude v prostoru chaty Sabinka, v místě prezentace.

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ

bude provedeno ve 13:30 hodin. Vyhlašujeme první tři ve všech kategoriích. Hlavní partner J70 - CRAFT pro vás připravil hodnotné ceny. Těm z vás, kteří případně vyhlášení vítězů nestihnou (budou ještě na trati), ceny doručíme.

ODJEZD

z Ovčárny odjíždíte kyvadlovou dopravou běžné linky. Odjezdy jsou vždy o půl (14:30, 15:30...).

 

 

9.3.2016

UBYTOVÁNÍ NA CHATĚ SABINKA

Pokud zvažujete před závodem přespat na startu, tak na chatě Sabinka je posledních 20 volných míst v turistické části (280 Kč/noc), pro ubytované parkování u chaty (75 Kč/den), informace na tel. 602776171.

 

9.3.2016

ÚPRAVA TRATÍ

Začali jsme pro vás upravovat tratě J70 a dnes to na Pradědu vypadalo takto:

uprava1  uprava2  uprava3

uprava4  uprava5  uprava6

 

8.3.2016

MAPA TRATĚ A PROSTORU STARTU

TRAT2016  ProstorStartu2016

 

8.3.2016

INFORMACE K ORGANIZAČNÍM ZMĚNÁM ZÁVODU J70

S přesunem startu na Ovčárnu nám vzniká největší problém v konfliktu našeho závodu a běžných návštěvníků v lokalitě Pradědu. Navíc se o víkendu, na tratích u Sporthotelu Kurzovní, koná Český pohár dorostu a juniorů.

Bohužel, nemáme žádnou možnost ani pravomoc omezit pohyb lyžařů a pěších turistů v lokalitě Ovčárna, Švýcárna, Praděd. Věříme, že většina z nich bude mít pro probíhající závod pochopení, ale zaručit se za ně za všechny nemůžeme.

Abychom to zvládli zorganizovat co nejlépe a v maximální míře se vyhnuli exponovaným časům příjezdu a odjezdu turistů na Praděd, budeme potřebovat vaši součinnost. A to hlavně v dopravě na Ovčárnu. Pro ty, kteří to neznají, tak doprava na Ovčárnu je organizovaná kyvadlově autobusy. Autobusy z parkoviště Hvězda vyjíždějí nahoru vždy každou celou hodinu. A sjíždí dolů vždy o půl. Bohužel ráno jezdí jen jeden autobus. Na Ovčárně je velmi omezený počet míst k parkování, které je navíc velmi drahé (cca 400 Kč na den). Nespoléhejte na to, že zde bude místo pro vaše auto.

Abychom se vyhnuli problémům s parkováním na Hvězdě, omezili konflikt s běžnými turisty a v cíli se vyhnuli všem, kteří budou na Praděd v neděli přijíždět a odjíždět, je potřeba startovat brzy ráno.

Start závodu na 50 km bude v 8:30 hod. a start závodu na 30 km bude v 8:45 hod.  V případě malého počtu závodníků na obou tratích, budou startovat všichni najednou a to v 8:40 hodin. Tento detail upřesníme v sobotu.

Pro vás to bude znamenat výjezd prvním kyvadlem z parkoviště na Hvězdě v 7:00 hodin ráno. Nahoru pojede běžná linka plus jeden až dva autobusy, které máme při větším počtu účastníků zajištěny. Tyto dva autobusy sjedou z Ovčárny v 7:30 dolů a nahoru pojedou v 7:50 hodin, před výjezdem pravidelného kyvadla v 8:00 hodin. Cesta trvá cca 10 minut.

Výjezd v 8:00 hodin je vzhledem k času startu dost na hraně. A taky se může stát, že již přijedou první turisté a může být problém s parkováním na Hvězdě. Zvažte, prosím, váš včasný příjezd tak, abyste se v klidu stihli připravit na závod.

Prezentace bude probíhat na chatě Sabinka (stojí hned na parkovišti při výstupu z autobusu).  V sobotu od 13:00 do 16:00 hodin, v neděli od 7:00 do 8:20 hodin. Na start v prostoru mezi hotelem Ovčárna a Horskou službou je to z prezentace cca 3 minuty.

Mapu s tratěmi závodu zveřejníme v průběhu odpoledne. Pojede se směrem na Červenohorské sedlo, před dojezdem na ČHS se trať otočí a přes Jezerníky se pojede zpět na Švýcárnu. Dále pak do sedýlka a na Praděd, kde bude další otočný bod. Z Pradědu dolů na Ovčárnu. Tento okruh měří 21 km. Z Ovčárny dále na Vysokou holi, přes hlavní hřeben Jeseníků na Jelení studánku a zpět na Ovčárnu. Zde bude cíl kratší trati (30 km). Závodníci na trati 50 km pojedou ještě jeden 21 km okruh (směr ČHS - Praděd).

Takže pokud jste si mysleli, že J70 není nejtěžší závod, tak letos mimo jiné zdoláváte 2x nejvyšší vrchol Jeseníků - Praděd (1492 m n.m.) a jednou Vysokou holi (1463 m n.m.) a Velký Máj (1384 m n.m.).

Přeorganizovat celý závod nás stojí značné úsilí a proto věříme, že připravenou variantu J70 od nás přijmete a případné problémy, které vám to přinese, pochopíte.

Věřte, že jsme v letošní problematické zimě udělali maximum pro to, aby se konal solidní lauf v opravdu zimním prostředí.

 

7.3.2016

JESENICKÁ 70 SE POJEDE

Po víkendu je rozhodnuto. Letošní J70 uspořádáme ve vrcholových partiích Jeseníků, kde je i po teplém víkendu dostatek sněhu. Aktuálně jednáme o změnách se všemi zainteresovanými stranami. Organizace závodu se výrazně změní. Jedno je jisté - start a cíl bude na Ovčárně!!
O všech změnách vás budeme informovat zítra.

 

5.3.2016

DNES NA ALFRÉDCE +7°C

Na Alfrédce bylo dnes hodně teplo. Najeli jsme stopy skútrem, ale sníh odtával. Potřebujeme, aby mrzlo a na stávající sněhovou pokrývku napadlo alespoň 10 cm sněhu. Chceme uspořádat kvalitní závod na kvalitně upravené trati. Pokud bude někde na trati hrozit to, že polezou kameny a hlína, tak raději závod zrušíme. Nemá smysl ničit lyže za každou cenu.

 

4.3.2016

NEMRZNE!

A to ani ve výšce 1000 m n.m. Sníh, který napadl je mokrý a na mnoha místech nemá žádný základ. Sobotní předpověď navíc hlásí další oteplení. Zkusíme vyjet na trať a něco upravit. Podle toho, jak to půjde, pak budeme rozhodovat, co dál. 

 

1.3.2016

+10 cm

Stačil jeden den a hned to vypadá optimisticky. Napadlo +10 cm sněhu a na Jeseníkách aktuálně mrzne -4ºC a sněží dál. Předpověď slibuje ještě pár centimetrů. Pokud vše vyjde, tak nejpozději o víkendu se pustíme naplno do přípravy trati J70. 

 

27.2.2016

J70 - NÁHRADNÍ VARIANTY ZÁVODU

Byli jsme na trati J70 a při současné sněhové pokrývce se závod nedá uspořádat v plném rozsahu. Máme dvě náhradní varianty, kdy by se i za současných podmínek závod ve zkrácené podobě mohl uskutečnit.

Jedna varianta je na svážnici nad Skřítkem směrem na Alfrédku, dále směrem do Kotle s případným sjezdem na Mravencovku. Druhá varianta je z Červenohorského sedla, okruhy Malý Jezerník - pod Velký Jezerník - Petrovka, cíl na Pradědu. Obě varianty mají svá úskalí a značné organizační problémy.

Vše nakonec rozhodne počasí. Pokud jen trochu dosněží, tak se J70 v jedné z variant pojede. Pokud bude pršet a sníh, který zatím na trati je, odtaje, tak budeme muset J70 zrušit. V takovém případě budeme vracet startovné všem, kteří ho už zaplatili.

 

24.2.2016

ČÍSLA JSOU PŘIPRAVENA

a budou vypadat takto:

cislo2016 cislo2016

 

22.2.2016

CO SE TO DĚJE?

Sníh mizí před očima. Déšť a teploty vysoko nad nulou nás nutí k tomu, abychom začali připravovat náhradní variantu J70. Rozhodnutí necháme až na poslední chvíli, budeme vás včas informovat.

 

14.2.2016

14 DNÍ ZBÝVÁ

do termínu pro přihlášky za základní startovné. Ti, kteří to myslí se startem na letošní J70 vážně, by s přihlášením na závod neměli váhat. Upozorňujeme, že počet přihlášek je omezen kapacitou startovních čísel.

 

12.2.2016

30 DNÍ

zbývá do startu 28. ročníku J70 a my zveřejňujeme podobu letošního plakátu:

Plakat2016

 

10.2.2016

...

Dneska napadl sníh a na Jeseníkách už to zase vypadá jako v zimě na horách.

Sedlo  Horska sluzba Skritek  Startovaci louka

 

7.2.2016

BYLI JSME NA TRATI

S problémy, ale pořád jde lyžovat na Aldrédce a mezi Ovčárnou a Červenohorským sedlem.

 

5.2.2016

SNĚHOVÁ POKRÝVKA

Vzhledem ke stále se zmenšující sněhové pokrývce a dlouhodobé předpovědi počasí začínáme přemýšlet také o náhradní trase J70. Děláme vše pro to, pokud to jen trochu půjde, aby se závod konal.

 

1.2.2016

KÖNIG LUDWIG NEBUDE

Dnes byl, bohužel, zrušen jeden ze známých závodů Worldloppetu, König Ludwig Lauf. V Jeseníkách to zatím nevypadá tak jako v Německu. V noci z neděle na pondělí něco málo nasněžilo a do startu J70 zbývá dost času, aby napadlo ještě více.

KoenigLudwig  KoenigLudwig

 

28.1.2016

POČASÍ

lyžování zatím nepřeje. Trať J70 dostala tento týden pořádně zabrat. Za aktuálního stavu by závod nešlo v plném rozsahu uspořádat. My ale věříme, že se zima ještě vrátí a společně si J70 užijeme stejně jako v loňském roce.

 

25.1.2016

PRŠÍ

Po nádherném víkendu je tady totální změna počasí. Do stopy prší :-(

 

22.1.2016

ELIŠČINY FOTKY NA FB

Děkujeme Elišce za příspěvek s fotkama na FB. A věřte, že o víkendu bude lyžování ještě lepší.

 

16.1.2016

ÚPRAVA STOP NA TRATI J70

Od soboty 16. 1. jsou nově upravené stopy rolbou v úseku Skřítek - Alfrédka, a taky Švýcárna - Červenohorské sedlo. Tak se tam zajeďte podívat.

 

15.1.2016

J70 NA FACEBOOKU

Pro vás, kteří jste příznivci sociálních sítí, jsme zřídili nově stránky na facebooku. Můžete si nás přidat.

 

11.1.2016

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

na tento týden slibuje sněžení. Pokud předpověď vyjde, věříme, že se bude kromě Pradědu lyžovat i na dalších částech trati J70. Zejména v oblasti Skřítek - Alfrédka.

 

7.1.2016

KDE SE TRÉNUJE

Sezóna konečně začíná i v podhůří Jeseníků. Od dnešního dne se dá lyžovat v Nové Vsi na tratích, kde pro vás stopu připravují členové SKP Olomouc. Podrobnější informace o stavu tratí můžete získat na jejich stránkách.

 

1.1.2016

PF 2016

Všem příznivcům bílé stopy přejeme v roce 2016 nejen dobré sněhové podmínky...

PF2016

 

25.9.2015

SPUŠTĚNY PŘIHLÁŠKY

Dnes jsme spustili přihláškový formulář. Máte tak možnost podat svou přihlášku do 28. ročníku J70. Před přihlášením si důkladně přečtěte propozice, zejména pravidla pro úhradu startovného. Ihned po přihlášení zkontrolujte existenci své přihlášky v seznamu přihlášených. Pokud tam není, pak z nějakých technických důvodů (neúplné údaje) k zařazení přihlášky do databáze nedošlo. V takovém případě zadejte přihlášku znovu. Pokud opakovaně budete mít s přihlášením problém, napište nám mail a problém vyřešíme.

 

20.9.2015

PROPOZICE PRO 28. ROČNÍK

Zveřejnili jsme propozice pro 28. ročník J70. Pokud vám nebude cokoliv jasné, pište, volejte...


 

 

 

Info

 

Počasí na startu

Reference

SILESIA bike marathon

 

SILESIA kros 1/2marathon

Pořádali jsme 3denní etapový závod na horských kolech JESENÍKY 2000. Byl to první etapový závod mtb v České republice.

Organizujeme také další akce.