Z aktualit

21.12.2018
JESENICKÁ 70 se v roce 2019 neuskuteční

Historie závodu

Počet návštěv

 

 

nordicmag.cz
bezky.net
sportmebavi.cz

Jesenická 70 2019

Vážení sportovní přátelé,

po posledním zdařilém 30. ročníku a po dlouhé rozvaze jsme dospěli k následujícímu rozhodnutí o J70:

Jesenická 70 se v roce 2019 neuskuteční.

Nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale vedla nás k tomu celá řada důvodů.

Jednak organizačních, kdy celková příprava a organizace J70 je velmi náročná s nejistým výsledkem. Do poslední chvíle nevíme, zda nám počasí dovolí přejezd hřebene Jeseníků. A taky, zda se domluvíme se všemi zainteresovanými subjekty tak, aby se závod mohl uskutečnit v kvalitě, která je dnes na všech laufech standardní.

Dalším důvodem jsou povinnosti nejužšího organizačního týmu, které s J70 nesouvisí, ale které musíme řešit jak v osobním, tak pracovním životě.

Také všichni ostatní členové stávajícího organizačního týmu se J70 věnují ve svém volném čase a i pro ně je to velmi náročné.
Všichni to dělají bez nároku na odměnu a to je v dnešní době zcela ojedinělá věc, které si nesmírně vážíme. Nebude jednoduché tento tým do budoucna doplnit dalšími, mladšími členy, kteří by J70 pro Vás připravovali se stejným zápalem jako my.

Tímto rozhodnutím však J70 nekončí. Připravujeme výhledově nový koncept, který bychom rádi v budoucnu představili. Jeho základ jsme si vyzkoušeli při letošním ročníku.

Věříme, že se nám podaří vyjednat změny se všemi zainteresovanými stranami a Jesenickou 70 v budoucnu připravit zcela nově.

Přejeme Vám klidné a pohodové Vánoce, do budoucna hodně úspěchů a úspěšnou nejen letošní lyžařskou sezónu.

Za organizační team
Michal Hájek, 21. 12. 2018


Jesenická 70

Závod v běhu na lyžích klasickou technikou J70 byl v roce 2013 obnoven znovu po čtvrtstoletí. Podařilo se navázat na tradiční J70, která byla naposledy připravována v roce 1990.

Závodí se na tratích 70 km a 40 km.

Závod je ojedinělý nejen svou délkou, náročností a převýšením, ale také tím, že v duchu návratu k tradici jsou na trati úseky, které nejsou upraveny strojově. Jsou upraveny pouze nožně. Je to ojedinělá věc v dnešní moderní době, je to něco, čím je J70 jedinečná. Pro závodníky je to výzva, se kterou si musí poradit.
 

 

Klasický styl

Běží se v připravené stopě s využitím techniky střídavého běhu a jízdy soupaž. Kromě těchto prvků je povoleno odšlapování (odraz jednou lyží) v zatáčce, odšlapování při přejíždění ze stopy do stopy a tzv. stromeček (lyže do „V“ při překonávání prudkého stoupání), při kterém ale nesmí docházet ke skluzu. Tento styl se nazývá klasický nebo také severský. Nedodržení může vést k diskvalifikaci.

 zdroj: Wikipedia

 

Jak se připravit na závod

Co dělat, než nasněží
Trénink pro lyžařský maraton byste měli začít přípravným obdobím, kdy ještě není dostatek sněhu.
Kromě klasických běžeckých tréninků v různorodém a členitém terénu pro rozvoj silové vytrvalosti
využívají lyžaři často také jiné tréninkové prostředky – především kolečkové lyže.
Celý článek...

 zdroj: RUN - world magazine

Info

 

Počasí na startu

Reference

SILESIA bike marathon

 

SILESIA kros 1/2marathon

Pořádali jsme 3denní etapový závod na horských kolech JESENÍKY 2000. Byl to první etapový závod mtb v České republice.

Organizujeme také další akce.